DRZEWA TLENOWE OXYTREE

Przystań pod Lasem otoczona jest z każdej strony przyrodą – ale to dla nas za mało.

Głodni natury i świeżego powietrza, wprowadzamy najbardziej innowacyjne rozwiązania. Wśród nich znajdują się szybko rosnące drzewa tlenowe o wyjątkowych właściwościach. Oxytree to odmiana Paulowni, która powstała dzięki starannej selekcji najlepszych cech gatunkowych.

Odmiana ta pochodzi z Hiszpanii i jest efektem ponad 20-letnich badań. Według Departamentu Rolnictwa, Leśnictwa i Genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha, Oxytree jest najlepszą odmianą Paulowni. Drzewa wpisano do Wspólnotowego Urzędu Ochrony Odmian Roślin, a wszystkie ich transporty posiadają paszporty fitosanitarne.

Pierwsze posadzimy już w tym roku!

Jakie wartości biologiczne przyniosą Oxytree przyszłym mieszkańcom Przystani pod Lasem?

– W ciągu 6 lat od posadzenia osiągną do 16 metrów wysokości. – Bardzo szybko urosną, a ich roczny przyrost wyniesie nawet 3 metry. – Pochłoną 10 razy więcej CO₂ i wyprodukują do 10 razy więcej tlenu (w porównaniu do innych gatunków drzew liściastych).

Poza tym drzewa tlenowe Oxytree:

– Są nieinwazyjne i bezpieczne dla środowiska. – Wykazują odporność na skrajne temperatury (od -25 °C do 45 °C). – Posiadają prosty pień z małą ilością sęków. – Są wytrzymałe na silne podmuchy wiatru. – Prowadzą wydajną fotosyntezę typu C4, która odpowiada za szybsze wzrosty i mniejszy pobór składników odżywczych z gleby.